Slide

Plastik Gıda Ambalajı

Petrol veya petrol ürünlerinin işlenmesiyle ortaya çıkan ürün-ürün gruplarına plastik ambalaj denir. Gıda ambalajında kullanılan PP, PET, PS, PE gibi plastik çeşitleri vardır. Plastikler hem daha az malzeme ile daha çok ambalaj üretilebileceği için, hem de şekil verme kolaylığından dolayı gıda ambalajı sektöründe tercih edilmektedir.

Sağlıklı ve gıdaya uygun plastik gıda ambalajlarının özellikleri; plastik hammaddesinin gıdaya uygun olması, toksit etki oluşturmaması, gıdanın lezzetini ve kokusunu etkilememesi, gıdanın bozulma riskini azaltmak için gaz geçirmez olması ve geri dönüşüme uygun olmasıdır. Orego Ambalaj olarak, AA++ BRCGS standartlarındaki üretimimizde %100 geri dönüşebilir ve gıdaya temas edebilir hammaddeler kullanarak insan sağlığına ve küresel çevre duyarlılığına en üst seviyede özen gösteriyoruz.

Orego Ambalaj olarak; et kaplarından, yemek servis kaplarına, sızdırmaz kaplardan gastronom küvetlerine varıncaya; -20 dereceden 121 dereceye kadar dayanıklı, incelik olarak 300 – 2000 micron aralığında, COEX teknolojisiyle iç ve dış yüzeyi ayrı ayrı istenilen renklerde olabilen thermoform plastik gıda ambalajı üretiyoruz.

Üretimde kullandığımız MAP teknolojisine uygun ambalajlarımız ile ürünün raf ömrünü uzatıyor, kalitesini güvence altına alıyor, yükleme ve nakil sırasında zarar görmesini engelliyoruz. Et, balık, tavuk, yemek, meze, salata, tatlı, meze, kuruyemiş, mantar, mantı, kurabiye, baklava ve daha birçok gıdayı ambalajlamak için farklı ölçü ve tasarımlardaki çok çeşitli ürün yelpazemiz ile ve müşterilerimizin talep ettiği ölçülerde, yüksek kalite ve hijyen standartlarımızı koruyarak markaların ihtiyaçlarına uygun yenilikçi gıda ambalajı çözümleri sunuyoruz.

Ayrıca kendimize ait veya müşterilerimizin talep ettiği farklı ölçü, renk ve tasarımlarda enjeksiyon gıda ambalajları ve kapakları üretiyoruz. Ürün, malzeme ve teknolojiyi entegre etme yeteneğimiz sayesinde üretimini yaptığımız dikdörtgen, kare ve oval plastik ambalajlarımız ile müşterilerimizin ihtiyaçlarına yenilikçi, sürdürülebilir ambalaj çözümleri sunuyoruz. Gıda endüstrisinde yer alan şekerleme, dondurma ve atıştırmalık üreticileri müşterilerimizin talebine göre ambalajlarımızı mikrodalgada kullanıma ve ağız mühürleme işlemime uygun olarak da üretebiliyoruz. Ambalajlarımızı gıdaya uygun boyalarla istenilen renkte kapaklı ve kapaksız olarak sunabiliyor ve müşteri taleplerine bağlı olarak kapakları korumalı olarak da üretebiliyoruz.

Gıda dostu ve hava geçirmez tasarımlardaki plastik enjeksiyon gıda ambalajı üretimlerimizi, en son teknoloji olan solmayan ve soyulmayan kalıp içi etiketleme yöntemi (IML-INMOLD LABELING) ile yaparak ürünlere müşteri alımını teşvik edici özellik katıyoruz. Müşterilerimize kalite, yüksek hijyen, gıdayı tam koruma ve yüksek performans içeren gıda ambalajları sunma konusunda öncüyüz. Enjeksiyon bariyerli gıda ambalajı üretiminde Türkiye’de ilklerin arasında yer alıyoruz.

Darbelere karşı dirençli, sızdırmaz özelliklere sahip, lezzet ve aroma bariyerli enjeksiyon gıda ambalajlarımızla müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun çözümler sunuyoruz. Entegre tesisimizde kalıp revizyonlarını gerçekleştirdiğimiz kalıphanemiz sayesinde istediğiniz değişiklikleri hızlı bir şekilde gerçekleştiriyoruz.