Slide

Baskı Teknolojilerimiz

Orego Ambalaj olarak müşterilerimize en kaliteli hizmeti sunmak için dünyadaki teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyoruz ve kendimizi sürekli geliştiriyoruz. Üretimin her aşamasında olduğu gibi baskı makinalarımız da en son teknolojiye sahiptir. Son olarak Heiderberg Prinect Inpress Control Inline renk ve register ölçüm teknolojisine sahip ofset baskı makinesi anlaşmasını da tamamlamış bulunuyoruz. Sahip olduğumuz son teknoloji ofset ve flekso baskı makinelerimiz ve tecrübeli kadrolarımız ile müşterilerimize fotorealistik seviye görsel kalitesinde gıda ambalajları üretiyoruz. Markalarımızın tüketicileri ile aralarında özel bağlar kurulmasını sağlayıp markalaşma yolculuklarına değer katıyoruz.

Ofset Baskı Nedir?

Ofset Baskı, mürekkeplenmiş görüntünün bir plakaya, plakadan kauçuk merdaneye, kauçuk merdaneden de kâğıt yüzeye geçmesini sağlayan, taşıma prensibine dayalı baskı türüdür. Ofset baskı, yağ bazlı baskı mürekkebi ile suyun birbirine karışmaması prensibine dayanır. Baskı yapılacak tasarım, plakada kabartma şeklindedir, baskı kabartması olmayan yüzeye ise gren çukuru denir. Gren çukuru su ile dolu olduğundan, su, mürekkebi baskıyı yapacak kabartmanın üzerine iter. Böylece baskı yapılacak yerlerde bulunan mürekkep, baskıyı gerçekleştirir. Çok karmaşık görseller için ve esnek olmayan plastik levha baskı işlerinde sıklıkla tercih edilir. 6 Renge kadar baskı yapılabilmektedir.

Flekso Nedir?

Fleksografi veya yaygın olarak kullanılan adı ile flexo (flekso), genellikle ambalaj sanayisinde kullanılan bir baskı türüdür. Genellikle ambalaj sanayisinde kullanılmakla birlikte, etiket sanayisinde de kullanılır. Bu baskı türünde nyloprint klişe kalıpları kullanılır. baskı yapılan yüzeyler ise; PP, PE gibi film grubu ya da kuşe, 1.hamur gibi kâğıt grubu materyalleridir.

Migrasyon Nedir?

Migrasyon, ‘belirli koşullar’ altında ambalaj üretiminde kullanılan malzemelerin temasta bulunduğu gıda maddesi ile etkileşerek gıdaya nüfuz etmesidir. Belirli koşulları etkileyen dört temel faktör vardır. Bunlar; gıdanın yapısı, temas süresi, temas sıcaklığı, baskı mürekkebinin içeriğinde kullanılan maddelerin miktarıdır. Gıda ile temas eden malzemeler için baskı mürekkepleri, düşük migrasyonlu olmalıdır. Baskı mürekkepleri seçilirken EuPIA (Europa Printing Ink Association) ilkeleri ile tam uyumlu malzemelerin kullanılması gerekmektedir. Bu sayede ambalajlar görsel olarak müşterilere hitap edecek şekilde tasarlanırken gıda güvenliği de garanti altına alınmış olur. İnsan sağlığını her şeyin önünde tutan Orego Ambalaj olarak, migrasyon konusunda da yüksek hassasiyet gösteriyoruz. Kullandığımız baskı mürekkepleri düşük migrasyon seviyesine sahiptir ve gıdaya nüfuz etmez.