%100 yerli sermaye ile dünya standartlarında ambalaj çözümleri üretme felsefesiyle kurulan Orego Ambalaj, uzun yıllara dayanan tecrübesiyle gıda endüstrisi ve yemek servisi için fabrikaların iş akışlarına ve markaların pazar ihtiyaçlarına uygun, yüksek performanslı, gıdayı koruyan, müşteri alımını teşvik eden plastik ve kâğıt gıda ambalajlarını yüksek hijyen standartlarında üretmektedir.

Orego Ambalaj, 35.000 m²‘lik bir alan üzerine kurulu üretim tesisinde ürünün tasarımından üretimine kadar taslak, prototip, kalıp üretimi, malzeme seçimi, imalat, enjeksiyon ve etiketleme aşamalarında müşterilerine entegre hizmetler vermektedir. Orego Ambalaj ekstrüzyon tesisinde saatte 1.600 kg kapasiteyle plastik levha üretimi yaparak pazarın yarı mamül ürün ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Bünyesindeki Enjeksiyon, Kâğıt, Thermoform, SpectaVIS teknolojileri ve sahip olduğu çok geniş ürün yelpazesi ile 50’ye yakın ülkeye ihracat yapan Orego, dünya çapında 300’den fazla markaya hizmet vermekte, insan sağlığı ve çevre odaklı hizmet anlayışıyla her alanda hayatın içinde yer almaktadır.

Vizyonumuz

Tüm organizasyon faaliyetlerimiz ile doğal kaynakların kullanımında sürdürebilirliği destekleyen yüksek üretim teknolojimizin ve uzman kadrolarımızın öncülüğünde dünya çapında en bilinen, en yenilikçi ve en güvenilir ambalaj üreticisi markası olmak.

Misyonumuz

Her konuda hızla değişen dünyada değişimin gerisinde kalmadan müşteri ihtiyaçlarına tutkulu bir şekilde odaklanarak gıda üretimi ve servisi endüstrisine yüksek performanslı, gıdayı koruyan, müşteri alımını teşvik eden plastik ve kâğıt gıda ambalajlarını yüksek hijyen standartlarında üretmek.

Değerlerimiz

İşimizde Esas Aldığımız Koruyup Geliştireceğimiz Değerler:

  • Tüm insanlara ve farklı kültürlere saygılıyız.
  • Sürdürülebilir bir dünyayı şirket menfaatlerimizin önünde tutarız.
  • Adil gelir dağılıma ve çalışanlarımızın geleceğine önem veririz.
  • Son kullanıcının ihtiyacını karşılayan optimum kalite felsefemizden ödün vermeyiz.
  • Çevre atığı ve karbon ayak izi konularında hassasız.
  • Toplumsal dayanışmayı ve yardımlaşmayı global ölçekte önemsiyoruz.
  • İşimizi çok iyi biliriz fakat bir o kadar da alçak gönüllüyüz.

Sürdürülebilirlik Önceliğimiz

Orego Ambalaj, gezegenimizin ve doğal kaynaklarının topluma ve gelecek nesillere ait olduğunun bilinciyle sürdürülebilirliği bir kurum kültürü olarak benimsemekte, tüm iş planlarında ve yatırımlarında öncelik olarak almaktadır. Gezegenimizi korumak için kaynakların daha etkin ve verimli kullanılmasını sağlamak ve tüm çalışanlarımıza ve paydaşlarımıza değer katmak temel stratejimizdir.

Türkiye ve yakın coğrafyamızın lider gıda ambalajı üreticisi olarak geleceğimiz ve gezegenimiz için sosyal sorumluluğumuzun farkındayız. Üretim faaliyetlerimizde her zaman doğal kaynakları korumaya duyarlıyız. Atık üretimimizi azaltırken temiz enerji kullanımımızı giderek artırıyoruz ve iklimimizin iyileştirilmesine katkıda bulunuyoruz. Tüm atık malzemeleri topluyor ve geri dönüşüm için geri dönüşüm tesislerine gönderiyoruz. Kendimizi yenilenebilir, geri dönüştürülebilir, biyolojik olarak parçalanabilir, gübrelenebilir ve sürdürülebilir gıda ambalajlarını geliştirmeye adadık.

Küresel trendlere paralel yeni ürün ve çözümler geliştirirken, insan ve çevre dostu süreçlere de önem veriyoruz. Ambalaj portföyümüzü çevre dostu ürünlerle genişletiyor ve ürünlerimizi %100 geri dönüştürülebilir hale getirmeyi hedefliyoruz.

Güneş Enerjisi ile Üretiyoruz

Gezegenimizi korumak ve karbon ayak izimizi azaltmak Orego Ambalaj için her zaman bir öncelik olmuştur. Güneş enerjisi, çevreyi veya havayı kirleten hiçbir gaz veya yan ürün yaymayan, doğal, sınırsız ve yenilebilir bir enerji kaynağıdır. 35.000 m2’lik fabrikamızda bulunan fabrikamızda bulunan güneş enerjisi panellerimiz sayesinde, hava veya karbon kirliliği olmadan elektrik elde ediyor ve üretimimizin %25’ini güneş enerjisiyle gerçekleştiriyoruz.

Kalite ve AR-GE departmanımız; kalite kontrol, kalite güvence ve AR-GE olarak üç bölümden oluşmaktadır;

Kalite kontrol departmanımız, hammadde kabulünden yüklemeye kadar tüm süreçlerde ürünlerimizi; kaplama kontrolünden görsel ve renk kontrollerine, montajdan yapışma derecesine, gramaj, kalınlık, ebat ve koli içi adede, sızdırmazlık testlerinden BCT kontrollerine birçok kalite analizinden geçirir. Bu analizler laboratuvarımızda bulunan her biri kalibrasyonlu yoğunluk ve akışkanlık, nem, mukavemet ölçümü, çekme basma testleri, mikroskop, yüzey yapışma testi, baskılı yüzey sürtünme cihazları ile yapılmakta olup, her bir analiz daha sonra raporlanır.

Kalite güvence departmanımız, BRC, ISO 9001 gibi sahip olduğumuz sertifikaların gerekliliklerini ve yeni alınacak sertifikasyon süreçlerinin takibini yürütür.

AR-GE departmanımız, pazarlama, üretim, maliyetlendirme ve satın alma departmanlarıyla beraber yeni ürün geliştirme ve mevcut ürünleri de iyileştirme çalışmalarını gerçekleştirir.

100 m2’lik laboratuvar alanı, tamamı kimyager ve mühendislerden oluşan deneyimli ekibi ve son teknoloji cihazları ile AR-GE ve kalite kontrol süreçlerini tam kapsamlı olarak yerine getiren Orego Ambalaj, bu konuda dünya standartlarına sahip olmakla birlikte, ambalaj sektörüne yenilikçi çözümler de sunmaktadır.

LOGOLARIMIZ

KATALOG

orego,spectavis,katalog,yemek servisi,gıda endüstrisi

SERTİFİKALARIMIZ